Сертифікація учителів початкових класів завершилася успішно

Про них говорять – непосиди, активісти, інтелекти, творці нового, креативні, комунікативні –  це учителі початкових класів Алла Ковальчук з Дунаєвецької ЗОШ І-ІІІ ст.№3, Лариса Зоріна з Рахнівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., ДНЗ»,Наталія Мельничук із Зеленченської ЗОШ І-ІІ ст. (Дунаєвецька міська ОТГ) та Олена Трачук з Міцівецької ЗОШ І-ІІ ст. ( Дунаєвецька селищна ОТГ). Адже саме їм довелося у 2019 році стати учасниками пілотного проекту сертифікації педагогічних працівників та успішно пройти всі види оцінювання.  Про це свідчать сертифікати, які надійшли у їх електроні кабінети.

Сертифікація передбачала зовнішнє оцінювання професійних компетентностей учителів і відбувалася в кілька етапів:

-експертне оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації шляхом вивчення практичного досвіду їх роботи незалежними експертами ( відвідування незалежними експертами 3 уроків; співбесіда з адміністрацією школи, учителем і батьками; анкетування адміністрації );

-самооцінювання учасником сертифікації власної педагогічної майстерності (створення вчителем е-портфоліо);

-оцінювання фахових знань та умінь учасників сертифікації шляхом їх незалежного тестування (проводилося Українським центром оцінювання якості освіти (УЦОЯО) та регіональними центрами).

Підготовка до участі у сертифікації педагогів  – першопрохідців була напруженою і відповідальною.  І тільки завдяки професіоналізму та ініціативності класоводів, їх участі у формах методичної роботи, наполегливій самоосвітній діяльності  вдалося отримати такі результати.

Алла Володимирівна Ковальчук , Лариса Зоріна, Наталія Мельничук, Олена Трачук – досвідчені педагоги серед учителів початкових класів. Їх педагогічна діяльність усіяна участю у різноманітних формах методичної роботи, професійних  конкурсах, фестивалях, конференціях, онлайн-курсах, вебінарах, майстер-класах; безліччю отриманих сертифікатів за публікацію та висвітлення власного досвіду   на сайтах «На урок» , «Всеосвіта», у фахових науково-методичних журналах. За високий професіоналізм, активну громадську позицію класоводам Аллі Ковальчук та Ларисі Зоріні присвоєні педагогічні звання «учитель-методист» та «старший учитель», Наталії Мельничук – вищу кваліфікаційну категорію. Олена Трачук після сертифікації планує отримати вищу кваліфікаційну категорію. Саме тому педагоги, які мають звання та вищу категорію  обрані керівниками форм методичної роботи: Алла Ковальчук – керівник Школи вищої педагогічної майстерності творчо працюючих педагогів,  Наталія Мельничук – голова методичного об’єднання учителів 2 класів; Лариса Зоріна – керівник      семінарів-практикумів для педагогів 1-4 класів.  Активність педагогів, творчий неспокій постійно приносять успішні результати. Лариса Зоріна у 2017 році стала переможцем ІІІ туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2017»  (ІІ місце), Олена Трачук – переможцем І туру,  Наталія Мельничук та Алла Ковальчук – лауреатами природничого конкурсу «Колосок . Учитель року – 2017».

А які цікаві уроки проводять Алла Володимирівна, Лариса Зоріна, Наталія Мельничук та Олена Трачук зі своїми вихованцями  в Новій українській школі ? Які сучасні методи навчання та інтерактивні  вправи використовують?  Своїми напрацюваннями  у НУШ щедро діляться з учителями району. У 2019 році Хмельницький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти організував професійний  конкурс  «Урок у 1 класі НУШ», у якому взяли участь наші « пілотники», за що були  усі нагороджені дипломами ХОІППО.

Проблема патріотичного виховання молодших школярів у сучасних умовах є невід’ємною складовою виховання патріотизму, мужності, любові до Батьківщини, поваги до захисників України. Алла Ковальчук, Наталія Мельничук і Лариса Зоріна долучилися до проведення уроків-зустрічей з воїнами АТО. Конспекти їх уроків увійшли у збірку «Уроки мужності в початкових класах» і відзначені Дипломами І ступеня ХОІППО.

Освітянська діяльність модераторів освітнього процесу Алли Ковальчук, Лариси Зоріної, Наталії Мельничук та Олени Трачук є зразком для наслідування іншими педагогами. Вони – наставники молодих спеціалістів і порадники для колег по роботі.

Тож висота взята, хочеться побажати  і надалі професійного зростання і творчих неперевершених злетів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *