ТРЕНІНГ З НАДАННЯ ПЕРШОЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ ДІТЯМ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ДУНАЄВЕЦЬКОЇ ТА СОЛОБКОВЕЦЬКОЇ ТГ

В сучасних реаліях вміння надавати ППД (першу психологічну допомогу) є надзвичайно важливим для педагога. Адже ППД – це набір навичок і підходів, що допоможуть людям, які знаходяться у стані дистресу і потребують допомоги, управляти ситуацією і справлятись із нагальними потребами. 17 травня педагоги Дунаєвецької ТГ та Солобковецької ТГ взяли участь у другому сертифікованому тренінгу з основ надання першої психологічної допомоги дітям у м. Кам’янці-Подільському. Захід проводився в рамках співпраці Центру ПРПП із Товариством Червоного Хреста України у Хмельницькій області.
Перша психологічна допомога дітям відрізняється від ППД дорослим, адже діти розуміють ситуацію та реагують на неї інакше, ніж дорослі; діти залежать від дорослих у плані догляду та захисту, мають інші потреби. Педагоги під час тренінгу мали змогу пригадати основні правила надання першої психологічної допомоги, опрацювали сім технік для підтримуючого спілкування з дітьми, які знаходяться у стані дистресу:
* Перший контакт
* Збір інформації
* Активне слухання
* Нормалізація
* Узагальнення
* Тріангуляція
* Заспокоєння
Учасники тренінгу вправлялись з надання ППД у складних ситуаціях, працювали з наданими сценаріями ситуацій, у яких необхідні вміння надавати ППД.
Важливим закінченням заходу був розділ «Турбота про себе ДО». Адже саме вміння турбуватись про власний психологічний стан допоможе надати потрібну допомогу тим, хто її потребує у відповідний момент.
Сподіваємось, що вміння, здобуті під час тренінгу допоможуть покращити професійний рівень не лише учасників заходу, але й колег у ЗЗСО.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *