Новели Трудового кодексу України

11 травня 2023 року у колі професійної спільноти учителів правознавства Дунаєвецької міської ТГ пройшов теоретико-практичний семінар «Новели Трудового кодексу України», організований у співпраці Центру ПРПП з методистом НМЦ професійного розвитку керівних та педагогічних працівників установ і закладів дошкільної та загальної середньої освіти Хмельницького ОІППО – Віктором ЛЕВИЦЬКИМ.
У зв’язку із необхідністю швидко підлаштовуватись під воєнний стан, трудове законодавство суттєво змінилось у 2022 році. Починаючи з особливих правил, запроваджених виключно на час дії воєнного стану і до глобальних змін, які не мають строку дії, – все це суттєво вплинуло як на ринок праці, так і на необхідність підприємств пристосовуватись до нового регулювання. Попри це, більшість змін все ж позитивно вплинули на обов’язки роботодавців у певній мірі спрощуючи чи осучаснюючи їх.
Зокрема, 19 липня і 24 березня минулого року набрали чинності відповідно Закон України N 2352-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» та Закон України N 2136-ІХ «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану”, якими законодавці адаптували чинне трудове законодавство до викликів воєнного часу. Дія цих законів тимчасова – на період воєнного стану.
Учасники обласного семінару-практикуму ознайомилися із спрощеним режимом регулювання трудових відносин, умовами укладання трудового договору з нефіксованим робочим часом, регулюванням питань дистанційної та надомної роботи та особливостями змін, що стосуються викладання предмета «Основи правознавства».
Ознайомлюючи колег з основними новелами Кодексу, спікери груп (Ірина ШЕНДЕРУК, учитель Залісцівської гімназії; Ольга МАЗУР, учитель Дунаєвецького ліцею №4, Залісцівської гімназії; Іван АНДРЕЄВ, учитель Іванковецького ліцею), що працювали під час заходу, пропонували для обговорення низку запитань і завдань для учасників. Запропоновані Віктором Вікторовичем навчальні та дидактичні матеріали для опрацювання, сприяли формуванню у вчителів правознавства критичного мислення та предметних компетентностей.
Завдяки опрацюванню цих матеріалів і виконанню цікавих завдань, вчителі дізналися про зміни в сучасному законодавстві та отримали можливість їх реалізації у навчальному процесі.
Дякуємо Віктору ЛЕВИЦЬКОМУ за організацію заходу й корисні матеріали та педагогам-спікерам за креативний підхід до проведення семінару.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *