Сертифікація педагогічних працівників досить відповідальний крок для учителя, адже вона допомагає виявити кращих вчителів – професіоналів та агентів змін у освіті, які готові поширювати свій досвід. Сертифікація педагогічних працівників — це ЗНО з професійних компетентностей педагогічного працівника, зокрема з педагогіки та психології, практичних вмінь застосування сучасних методів і технологій навчання, це вміння зробити самооцінювання власної педагогічної майстерності, це можливість представити свій практичний досвід роботи відповідно до критеріїв, зазначених у Методиці експертного оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації шляхом вивчення їх практичного досвіду роботи.
Якщо педагог – професіонал, компетентна багатогранна особистість, то зовсім не важливо де він працює: у великій міській школі, чи у невеличкій гімназії. Адже оцінюється не місце роботи, не кількість учнів, оцінюється професіоналізм, вміння навчити кожну дитину, вміння використати освітній простір з максимальною користю для учня.
У 2021 році 1025 учителів початкових класів (58,4% від зареєстрованих) України успішно пройшли сертифікацію педагогічних працівників. Приємно, що від початку впровадження сертифікації в Україні, представники спільноти учителів початкових класів НУШ Дунаєвецької міської ТГ щороку успішно проходять сертифікацію.
Вітаємо з успішним проходженням трьох етапів сертифікації-2021 відповідно до професійного стандарту «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти» двох учителів початкових класів Дунаєвецької міської ТГ: Катерину Іванівну Шендерук (учителя початкових класів Дунаєвецької ЗОШ І-ІІІ ст. №4) та Лілію Василівну Боднарчук (учитель початкових класів Січинецької гімназії).
Лілія Василівна та Катерина Іванівна, як і всі педагоги України, що пройшли сертифікацію, матимуть щомісячну доплату в розмірі 20 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати) пропорційно до обсягу педагогічного навантаження протягом строку дії сертифіката. А також можливість зарахування проходження атестації, присвоєння відповідної кваліфікаційної категорії та/або педагогічного звання (ч. 7 ст. 49 Закону України «Про повну загальну середню освіту»). Педагоги, що пройшли сертифікацію, можуть бути залучені до проведення інституційного аудиту в закладах освіти, розробленні та акредитації освітніх програм (ч. 5 ст. 51 «Про освіту»).
Бажаємо ***Лілії Василівні( Лілія Боднарчук) ***та Катерині Іванівні ( Екатерина Шендерук) міцного здоров’я, творчого пошуку, успішних звершень задуманих справ, талановитих і небайдужих учнів.
Щиро сподіваємось, що у 2022 році можливістю пройти сертифікацію скористається ще більша кількість учителів початкових класів Дунаєвецької міської ТГ, адже це ще одна можливість переконатися у своїй професійній компетентності, визначити рівень своєї педагогічної майстерності.