ОСВІТНЯ ІНФОСЕСІЯ «НАВЧАЄМО СУЧАСНО, ПРОФЕСІЙНО, ПРОГРЕСИВНО»

У межах Освітньої інфосесії «Навчаємо сучасно, професійно, прогресивно», започаткованої Центром ПРПП Дунаєвецької міської ради триває співпраця з кафедрою німецької мови Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. 20 лютого 2023 року відбувся черговий науково-практичний семінар з питань впровадження реформи НУШ у базовій середній школі, що об’єднав науково-педагогічних працівників, здобувачів освіти 3 та 4 курсів, гарантів програм факультету іноземної філології та педагогів ЗЗСО.
Відкривши захід, керівник навчально-методичного відділу К-ПНУ імені Івана Огієнка, кандидат філологічних наук, доцент – Наталія ГУДИМА звернула увагу присутніх на плідності співпраці, налагодженої між Центром ПРПП та кафедрами університету.
Модерувала зустріч завідувач кафедри німецької мови, кандидат педагогічних наук, доцент – Тетяна КАЛИНЮК, яка наголосила на важливості якісної підготовки кваліфікованих педагогічних працівників, які здатні адекватно реагувати на виклики, які ставить сучасне життя перед освітою.
Спікери заходу – консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Ірина ШЕНДЕРУК, заступник директора з НВР Голозубинецького ліцею Дунаєвецької міської ради Жанна ІЛЬЄВА, учитель математики та інформатики Ганнівської гімназії Дунаєвецької міської ради Аліна САФАТА продовжили знайомство майбутніх вчителів – здобувачів вищої освіти з реформою НУШ.
Цьогоріч попри всі перешкоди НУШ здійснила перехід із початкової школи в базову. Важливою передумовою підтримки реформи НУШ є розроблення і впровадження програм для цього освітнього рівня. Тому до уваги студентів було запропоновано питання ефективного створення навчальних програм НУШ та їх реалізації.
Що таке модельні навчальні програми? Як вони допомагають реалізовувати вимоги Державного стандарту базової середньої освіти? На ці та інші питання для студентів факультету іноземної філології підготувала відповіді заступник директора з НВР Голозубинецького ліцею Дунаєвецької міської ради – Жанна ІЛЬЄВА.
Практичні поради стануть своєрідним дороговказом для здобувачів вищої освіти – майбутніх учителів НУШ. Основний акцент було зроблено на академічній свободі вчителя як невід’ємній умові реалізації реформи. Окрім свободи викладання, свободи від втручання в педагогічну діяльність вона включає свободу на розроблення авторських навчальних програм.
Сучасному вчителю сьогодні доводиться конкурувати з гаджетами та змістом того контенту, який учні обирають для перегляду, замість того, щоб виконувати задані завдання. Постає актуальна проблема пошуку інноваційних засобів навчання.
Творчий підхід до побудови уроку, його неповторність, насиченість різноманіттям методів і форм можуть забезпечити ефективність навчального процесу. Тому сучасний урок неможливо побудувати та провести без використання інтерактивних, мультимедійних прийомів.
Якщо творчо підійти до підготовки та проведення навчального заняття, то на всіх його етапах можна проводити ігрові моменти. Одними із різновидів ігор є кросворди та ребуси.
Використання зручних інструментів для створення кросвордів здобувачам вищої освіти презентувала Аліна САФАТА, учитель математики та інформатики Ганнівської гімназії.
Без сумніву, використання кросвордів є важливою складовою інтерактивної технології навчання, яка є трендовою сьогодні.
У підсумку консультант Центру ПРПП Ірина ШЕНДЕРУК запропонувала присутнім Рецепт успішного вчителя НУШ від Центру ПРПП.
Дякуємо кафедрі німецької мови К-ПНУ імені Івана Огієнка за простір дружньої підтримки та співпрацю в поширенні кращих практик педагогів Дунаєвецької міської ТГ для спільної Перемоги!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *