В рамках співпраці ЦПРПП та КПНУ імені Івана Огієнка 27 жовтня 2022 року професійна спільнота учителів образотворчого мистецтва Дунаєвецької ТГ з консультантом ЦПРПП Наталією Дармограй (Наталя Дармограй) мала змогу взяти участь у семінарі на базі Кам’янець-Подільського національного університету.
Відкрили захід ГУДИМА НАТАЛІЯ ( Наташа Гудима ), керівник навчально-методичного відділу КПНУ ім. Івана Огієнка, кандидат філологічних наук, доцент та ПІДГУРНИЙ ІВАН, завідувач кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва, кандидат мистецтвознавства, доцент, познайомивши учасників семінару із традиціями та інноваціями в художній освіті. Педагоги мали можливість відвідати екскурсію навчальним корпусом №3 Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, який швидше нагадує мистецький музей. Спочатку відвідали виставку Світлани Макаренко, майстрині вишивки з м.Дніпра, члена Національного союзу майстрів народної творчості, яка вважає, що вишивку необхідно вміти читати. А далі педагоги поринули в чарівний світ мистецтва, який з усіх сторін запрошував в прекрасне. Тут можна бачити високоточні копії картин відомих світових митців, портрети відомих художників та викладачів університету виконані здобувачами освіти даної кафедри та їх професіоналами-викладачами. А дипломні роботи випускників змушують зупинитись та насолодитись професійними творами. Адже учитель мистецтва має володіти вміннями і навичками, глибоко розуміти, відчувати сутність мистецтва, а головне – бути творчо активним у всіх життєвих ситуаціях.
Друга частина семінару передбачала майстер-клас «Інкорпорація сучасної техніки кракелюр із традиційними образотворчими практиками в сучасній школі», який провів ГУЦУЛ ІВАН, доцент кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва, кандидат мистецтвознавства, доцент, член національної спілки художників України. Кожен педагог спробував створити свій неповторний виріб, використавши сучасну техніку. Щиро дякували педагоги майстрові, мистецькі твори якого зберігаються в музеях Чернівців, Кам’янця-Подільського, Львова, Києва, Оттави (Канада), в приватних колекціях.
На завершення вдалося завітати на відкриття виставки творчих робіт студентів та випускників Кам’янець-Подільського фахового коледжу культури і мистецтв “Код нації”, на якій представлено роботи виконані у таких техніках як живопис, графіка, розпис по склу, нетканий гобелен, ткацтво, аплікація, витинанка та роботи виконані у змішаних техніках.
Щиро дякуємо Кам’янець-Подільському університету за плідну співпрацю, за насичений день