«Берегиня» для воїна-захисника

Нині весь світ захоплюється Україною і українцями – сильною, гордою, талановитою нацією, що має міцне коріння і невичерпний творчий та культурний потенціал. Таких талановитих, мудрих, мужніх людей прихистила наша Дунаєвецька громада у нелегкий час протистояння військовій агресії росії.
28 квітня 2022 року традиційно відбулося засідання розмовного клубу «Соняшник» для гостей нашого міста, які в силу обставин тимчасово у ньому проживають. Зустріч ініційована Центром професійного розвитку педагогічних працівників. Цього разу учасників об’єднала лялька-мотанка, лялька – берегиня, як один із найдавніших символів міцності родини, сімейний оберіг. Присутні змогли доторкнутись до споконвічних українських традицій та виготовити власноруч ляльку-мотанку.
Майстер-клас, який провела учитель Дунаєвецької ЗОШ І-ІІІ ст.№2 Надія Шмалюк, – це півтори години захопливого творення справжнього українського оберегу. Під керівництвом досвідченої майстрині гості навчились власноруч створювати ляльку, поринули у магічний світ українських обрядів та вірувань.
Гість розмовного клубу Алла Бец, заступник міського голови озвучила думки всіх жителів громади про те, що ми завжди готові надати прихисток людям, які цього потребують. А місцеві жителі – допоможуть, підтримають, огорнуть щирістю своїх сердець.
Про історію виникнення народної іграшки розповіла Валерія Ломова, студентка Київської Академії мистецтв, майбутній мистецтвознавець, яка тимчасово проживає у нашому місті.
Зірковими гостями заходу був фольклорно-етнографічний народний колектив “Кружіль” Великокужелівського СК (керівник Марія Семенюк). Артисти створили піднесений настрій, їх виступ гармонійно доповнив атмосферу спілкування.
Усе своє тепло, старанність, любов, молитви на захист і збереження життя кожен з присутніх вклав у свою Берегиню , що додасть найближчим часом життєдайної сили нашим воїнам у нелегкому протистоянні із ворогом.
У такі непрості часи ми маємо гуртуватися і тримати стрій.
Одного дня буде ПЕРЕМОГА!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *