Дистанційне навчання як альтернатива традиційному

З сьогоднішнього дня всі навчальні заклади громади призупинили освітній процес у зв’язку з карантином. Проте як альтернативу традиційному навчанню можливо проводити  навчання дистанційно.  Можливості дистанційного навчання допоможуть не переривати освітній процес під час карантину.  Особливо принциповим це питання є для старшокласників, яким необхідно складати ЗНО та вступати до вищих навчальних закладів у поточному році.  Зараз всі школи абсолютно безкоштовно можуть під час карантину користуватися послугами різноманітних онлайн-ресурсів.  У своїй роботі можна скористатися наступними платформами:

 1. EdEra https://www.ed-era.com/
 2. Гейміфікована платформа для підтримки ЗНО, шкільеих предметів https://ilearn.org.ua/
 3. Прометеус https://prometheus.org.ua/
 4. ВУМ (освітня ініціатива) https://vumonline.ua/
 5. Опитування та залучення до роботи в групах: https://www.mentimeter.com/https://get.plickers.com/ , https://www.quizalize.com/https://nearpod.com/https://kahoot.com/. За допомогою цих ресурсві можна провести контрольні роботи, зрізи знань, тести, а також оцінювання в ігровій формі.
 6. Конструктор тестів, опитувань, кросвордів, ігор та комплексних завдань та сотні готових матеріалів https://onlinetestpad.com/ua.
 7. Готові навчальні вправи та інструменти для створення тестів, завдань https://learningapps.org/.
 8. Організація класу в працюючу спільноту з елементами гейміфікації https://www.classdojo.com/uk-ua/.
 9.  Освітній сайт, який являє собою усічену соціальну мережу за типом Facebook, яка дозволяє спілкуватися вчителям та учням, об’єднавшись навколо процесу навчання в школі https://www.edmodo.com/.
 10. Соціальний сайт, який об’єднує учнів під час навчання, що проходить курсами https://grockit.com/.
 11. “Отримання знань” https://disted.edu.vn.ua/. Цей освітній Інтернет-ресурс створено Лабораторією інформаційних та комунікаційних технологій, що працює у фізико-математичній гімназії №17 м. Вінниці, та Вінницьким міським центром дистанційної освіти школярів. Сайт є складовою інформаційно-освітнього середовища, в яке автори проекту мріють “занурити” весь навчально-виховний процес у фізико-математичній гімназії №17 м. Система надає можливість доступу без реєстрації. Ви можете зайти до системи та працювати з навчальними матеріалами. Статистика проходження навчальних курсів у цьому випадку не зберігається. Деякі курси чи окремі матеріали не доступні незареєстрованим чи неавторизованим користувачам. Тому все-таки варто зареєструватисьта заходити до системи, ввівши логін та пароль.
 12. “Академія Хана” українською мовою (математика) https://uk.khanacademy.org/.
 13. Платформа “У класі” (математика) http://uklasi.com.ua/.
 14. “Formula” – навчальний сайт з математики http://formula.co.ua/uk.
 15. Сайт “Вся елементарна математика” (російською мовою) http://www.bymath.net/.
 16. “Фізика” (російською мовою) GetAClass економить час учителя. Наочні  ролики з фізики і математики з перевірочними завданнями і конспектами.  Велика кількість контрольних завдань. Якісно зроблено відеоролики. Безліч експериментів, що пояснюють фізичні явища. https://www.getaclass.ru/.
 17. “ЗНО фізика” https://dist.karazin.ua/for-students/courses/148. Курс «ЗНО фізика» покликаний допомогти всім охочим вступникам поглибити та закріпити набуті знання зі шкільного курсу фізики.
  Якщо вам потрібна фізика для вступу на омріяний факультет, то курс з підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) від Центру електронного навчання ХНУ імені В.Н. Каразіна допоможе здійснити мрію.
  Курс підготовки допоможе: отримати ґрунтовні знання з фізики шкільного рівня; пройти тести завдань, що були на ЗНО минулих років; ознайомитися з порадами, мобільними додатками і додатковими інтернет-ресурсами для успішного складання ЗНО з фізики; отримати консультації провідних викладачів фізичного факультету ХНУ імені В. Н. Каразіна; знайти однодумців та зав’язати знайомства з ними на форумах курсу; впевнено скласти ЗНО з фізики; розпочати навчання на омріяному факультеті.

Отож,  у нас попереду 3 тижні, аби все вдосконалити в процесі й мати на виході Робочу Систему Дистанційного Навчання для кожного з вас, а для Учнів – новий формат ЦІКАВОГО та ЕФЕКТИВНОГО НАВЧАННЯ! 

Успіхів!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *